لوازم تحریر

کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی در واقع خود آموزی است در مورد هستی ، کتاب از زبان سوفی دختر 15 ساله نروژی است که با دریافت نامه هایی عجیب با سوال «چگونه جهان بوجود آمد» مواجه میشود. نویسنده در این کتاب به صورتی خود آموز تاریخ فلسفه را شرح میدهد.

دنیای سوفی دنیای سوفی

نقد و بررسی اجمالی کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی در واقع خود آموزی است در مورد هستی ، کتاب از زبان سوفی دختر 15 ساله نروژی است که با دریافت نامه هایی عجیب با سوال «چگونه جهان بوجود آمد» مواجه میشود. نویسنده در این کتاب به صورتی خود آموز تاریخ فلسفه را شرح میدهد.
رمان «دنیای سوفی» نوشته‌ «یوستین گردر» را «آرزو خلجی مقیم» به فارسی برگردانده است. یوستین گردر در 1952 در نروژ به دنیا آمد. سال‌ها در برگن فلسفه تدریس کرد و پیوسته در فکر متن فلسفی ساده‌ای بود که به درد شاگردان جوانش بخورد. چون متن مناسبی نیافت، خود نشست و دنیای سوفی را در سال 1991 نوشت.
کتاب با استقبال غیرمنتظره‌ای روبه‌رو شده و در همان چند سال اول انتشار، به بیش از سی زبان ترجمه شد و تاکنون میلیون‌ها نسخه از آن در جهان فروش رفته است. گردر استاد ساده‌ نویسی و ایجاز است. سه هزار سال اندیشه را در 600 صفحه می‌گنجاند و زیرکانه از قول گوته می‌گوید (کسی که از سه‌هزار سال بهره نگیرد، تنگدست به سر می‌برد) و چه راحت مباحث پیچیده‌ فلسفه‌ غرب را، بی‌آنکه مبتذل شود، به زبان ساده و شیوا و همه‌ فهم بیان می‌کند: از جمله بهره‌ جویی مسیحیت را از نظریه‌های افلاطون و ارسطو، ریشه‌ گرفتن فرهنگ اروپایی را از فرهنگ سامی و هند – اروپایی، هگل را و بحث آنچه عقلی است ماندنی است و دوران خود ما را و انسان محکوم به آزادی را و غیره و غیره.

محبوبیت کتاب موجب شد یک فیلم سینمائی در سال ۱۹۹۹ در کشور نروژ و یک سریال هشت قسمتی تلوزیونی تحت عنوان دنیای سوفی در کشور های استرالیا و ایسلند ساخته شود .

این محبوبیت به همین جا ختم نشده و نسخه بازی کامپیوتری دنیای سوفی در سال ۱۹۹۸ و بازی رومیزی (برد گیم) آن در سال ۱۹۹۹ و یک تک آهنگ نیز با همین نام منتشر شود .

همین الان مطالعه کنید:
پاستل گچی 24 رنگ بیانیو مدل نرم

با اهمیت استفاده از چراغ مطالعه مناسب در این مطلب بیشتر آشنا شوید. 

مشخصات فنی برای خرید کتاب دنیای سوفی

مشخصات فیزیکی

مشخصات فنی

 • نویسنده/نویسندگان
  یوستین گوردر
 • مترجم
  آرزو خلجی مقیم
 • ناشر
  سپهر ادب
 • تعداد جلد
  1
 • موضوع
  رمان

توضیحات بیشتر و خرید

مجله خرید

در مجله خرید با مجموعه مقالات نقد و بررسی محصولات، تلاش بر این است که: خریدی بهتر، انتخابی هوشمندانه تر و تجربه ای بهتر از خرید اینترنتی را به شما هدیه دهیم.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا